Ministri i Jashtëm italian viziton sot Kosovën

Aktuale

Ministri i Jashtëm italian viziton sot Kosovën

Më: 30 dhjetor 2020 Në ora: 07:27
Ministri i Jashtëm Italian, Luigi Di Maio

Ministri i Jashtëm Italian, Luigi Di Maio, do të vizitojë sot Kosovës, me ç’rast do të vizitojë trupat italiane që shërbejnë në kuadër të KFOR-it.

Me këtë rast ministri italian do të pritet në takim nga homologia Meliza Haradinaj-Stublla.

Takimi do të zhvillohet në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, në ora 11:10.

Mediat janë të mirëseardhura për të marrë pamje në fillim të takimit. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat