Nënkryetari i LDK-së, tregon a do të bëjnë koalicion parazgjedhor me...

Aktuale

Nënkryetari i LDK-së, tregon a do të bëjnë koalicion parazgjedhor me...

Më: 4 janar 2021 Në ora: 17:08
LDK

Lidhja Demokratike e Kosovës, (LDK) ende nuk ka vendosur se si do të garojë në zgjedhjet e jashtëzakonshme të cilat pritet të mbahen në shkurt, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e Qeverisë “Hoti”  .

Këtë e ka bërë të ditur nënkryetari i kësaj partie, Gazmend Muhaxheri.

“Nuk kemi vendim ende se si do të garojmë në këto zgjedhje”, tha shkurt Muhaxheri.

I pyetur për mundësinë e një koalicioni parazgjedhor me partinë e Behgjet Pacollit (AKR), Muhaxheri  tha se për këtë vendosë Kryesia e partisë.

“Nuk kemi diskutuar për koalicioni parazgjedhor me AKR-në, një gjë të tillë e vendosë Këshilli dhe Kryesia e LDK-së”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat