Ambasadorja Çitaku uron Antony Blinken për detyrën e sekretarit të Shtetit Amerikan

Aktuale

Ambasadorja Çitaku uron Antony Blinken për detyrën e sekretarit të Shtetit Amerikan

Më: 27 janar 2021 Në ora: 09:48
Antony Blinken, Vlora Çitaku

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, e ka uruar Antony Blinken me rastin e konfirmimit nga Senati Amerikan, në detyrën e Sekretarit të ri të Shtetit.

Në një reagim të shkurtër në twitter, Çitaku shpreh gatishmërinë për bashkëpunimin me administratën e re, për marrëdhëniet midis SHBA-së dhe Kosovës.

”Urime @ABlinken mbi konfirmimin nga Senati i SHBA si Sekretari i ri i Shtetit!

Në pritje të piketave të reja në marrëdhëniet speciale midis dy vendeve tona”, shkruan Çitaku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat