“Ti je zëdhënës i VV-së”, “Qysh-qysh? Ti zëdhënës i kujt je?” | përplasja Tomë Gashi – Muhamet Hamiti

Aktuale

“Ti je zëdhënës i VV-së”, “Qysh-qysh? Ti zëdhënës i kujt je?” | përplasja Tomë Gashi – Muhamet Hamiti

Më: 29 janar 2021 Në ora: 22:08
Hamiti dhe Gashi

Avokati Tomë Gashi dhe profesori Muhamet Hamiti janë përplasur pas vendimit të Gjykatës Supreme që nuk lejoi kandidimin e Albin Kurtit për deputet.

“Çka ka lypë Vetëvendosja ka gjetë’, tha Hamiti por fjala iu ndërpre nga Tomë Gashi.

“E berë zëdhënësin e Vetëvendosjes, prit tash pak”, ia ktheu Hamiti.

“Qysh-qysh profë. Nuk jam unë zëdhënës i Vetëvendosjes. Janë do të tjerë. Unë jam përkrahës publik”, tha Gashi.

“Zëdhënësit e VV’së janë më të mirë se unë, prandaj janë zgjedh”, shtoi Gashi.

“E ti zgjedhënësin e kujt je tu e bë”, pyeti Gashi – Hamitin.

“Unë LDK jam por ti po thua edhe jam edhe s’jam. Unë jam në LDK dhe kam qenë prej fillimit”, tha Hamiti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat