“Pritet arrestimi i Baton Haxhiut”

Aktuale

“Pritet arrestimi i Baton Haxhiut”

Nga: N.SH. Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 20:34
Baton Haxhiu

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Vendim Demaj, ka reaguar ndaj gazetarit Baton Haxhiut.

Nënkryetari i Bashkisë Kamëz në Shqipëri, thotë se pritet arrestimit i Haxhiut.

Demaj përmes një reagimi në Facebook, thotë se, Haxhiu është nyja lidhëse e trinomit Thaçi-Vuçiq-Rama.

Ai thotë se Sali Berisha zbuloi planin e këtij trinomi dhe falë vendosmërisë së Ramush Haradinajt dështoi ndarja e Kosovës.

“Edhe pse Stanishiqi ka braktisur Kosovën dhe jeton tash sa kohë në Tiranë nën përkujdesjen e mikut të tij Edvin Kristaqi, nuk do i shpëtojë vendosjes së byzylykëve të Hagës”, shkruan Demaj, ish ushtari i UÇK-së, i plagosur dy herë gjatë luftës në Kosovë.

Ai shton se prangosja e Thaçit ka tundur themelet e dinastisë së tij kriminale.

Postimi i plotë:

Pritet arrestimi i argatit të Serbisë, Baton Stanishiqi!!

UDB-ashi ka qenë dhe është nyja lidhëse e trinomit të matrapazëve të Kosovës, Thaçi-Vuçiq-Rama të cilët fal zbulimit të këtij plani nga z Berisha dhe vendosmërisë së z Haradinaj dështuan në ndarjen e saj.

Edhe pse Stanishiqi ka braktisur Kosovën dhe jeton tash sa kohë në Tiranë nën përkujdesjen e mikut të tij Edvin Kristaqi, nuk do i shpëtojë vendosjes së byzylykëve të Hagës.

Siç shihet prangosja e "Gjarprit të Kosovës" ka tundur themelet e dinastisë së tij kriminale e cila po shkërmoqet nga dita në ditë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat