Bindja e Lutfi Hazirit: Ja pse sipas tij, Vjosa Osmani do të kthehet në LDK

Aktuale

Bindja e Lutfi Hazirit: Ja pse sipas tij, Vjosa Osmani do të kthehet në LDK

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 21:08
Vjosa Osmani, Lutfi Haziri; foto ilustrim nga "Bota sot"

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, po shprehet i bindur se Vjosa Osmani do të kthehet në Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Kjo për shkak se, siç thotë ai, Osmani të vetmen shtëpi politike e ka LDK-në.

Haziri tha se është duke u konsultuar me kolegët e tij nga partia dhe se këto ditë pritet ta marrë vendimin përfundimtar, se a do t’i hyjë garës për kreun e LDK-së.

Në këtë intervistë Haziri foli edhe për sfidat që e pret kryetarin e ri të LDK-së, kushdo qoftë ai.

Ai tha se duhet unifikim më i madh se asnjëherë më parë, për të dalur mirë në zgjedhjet lokale që do të mbahen në fund të këtij viti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat