​Lajçak në PDK, takon Enver Hoxhajn

Aktuale

​Lajçak në PDK, takon Enver Hoxhajn

Më: 2 mars 2021 Në ora: 09:59
Pamje nga takimi

Në ditën e dytë të qëndrimit në Kosovë, emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka takuar ushtruesin e detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj.

Pas këtij takimi, Lajçak pritet të takojë edhe liderët e partive tjera parlamentare.

Ndërsa gjatë ditës sotme takoi ushtruesen e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani dhe kryeministrin në detyrë, Avdullah Hoti.

Kujtojmë që sapo ka përfunduar edhe takimin me kryeministrin në detyrë, Avdullah Hotin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat