“Besa Security” jep detaje nga tentim plaçkitja në Badovc dhe për gjendjen e dy të plagosurve

Aktuale

“Besa Security” jep detaje nga tentim plaçkitja në Badovc dhe për gjendjen e dy të plagosurve

Më: 8 mars 2021 Në ora: 18:59
Foto ilustruese “Besa Security”

Kompania e sigurimit “Besa Security” përmes një komunikate ka dhënë detaje në lidhje me tentim plaçkitjen e kombit të transportit të parave të gatshme afër Badovcit.

Sipas komunikatës së kompanisë, kombi është sulmuar nga armë të kalibrit të rëndë dhe me kallashnikov.

Dy punonjësit që janë plagosur janë jashtë rrezikut për jetë fal jelekëve antplumb që i kishin të veshur dhe ndihmës së parë që e ka dhënë një veture të FSK-së që po kalonte andej rastësisht.

Plaçikësit fatmirësisht nuk kanë arritur t’i marrin paratë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat