Gazetari nga Shqipëria i del në mbrojtje Kurtit: Nuk kam dëgjuar të kërkohet përgjegjësi për 20 ditë

Aktuale

Gazetari nga Shqipëria i del në mbrojtje Kurtit: Nuk kam dëgjuar të kërkohet përgjegjësi për 20 ditë

Nga: D.RR Më: 12 prill 2021 Në ora: 22:35
Albin Kurti

Gazetari i njohur nga Shqipëria, Çim Peka, në një postim në Facebook ka dhënë mendimin e tij për kritikat dhe kërkesat që po i bëhen Kurtit në ditët e para të qeverisjes së tij.

Peka thotë se më shumë po kërkohet nga Kurti në 20 ditë, se nga të gjithë bashkë në 20 vjet.

Sipas tij, llogaridhënia e shëndoshtë demokracinë, mirëpo duhet pasur racionalitet.

Postimi i tij:

Më shumë po kërkohet nga Kurti në 20 ditë, se nga të gjithe bashkë në 20 vjet. Llogaridhënia e shëndosh demokracinë dhe vendin, por duhet racionalitet. Kërkesa për bilanc 20 ditor nuk kisha degjuar deri më sot në asnjë vend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat