‘Masat antiCovid, punësimet partiake’, Mushkolaj: Koncentrohuni Mimozë

Aktuale

‘Masat antiCovid, punësimet partiake’, Mushkolaj: Koncentrohuni Mimozë

Më: 12 prill 2021 Në ora: 23:33
Kusari-Lila dhe Mushkolaj

Debat i ashpër është zhvilluar mes ushtrueses së detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të VV’së, Mimoza Kusari-Lila dhe analistit Imer Mushkolaj lidhur me punësimet partiake në ministri dhe masat antiCovid.

Mushkolaj duke u konfrontuar me Kusarin, i ka thënë që të koncentrohet në atë se si e kanë ndarë mendjen dhe të mos vlerësojnë me dy standarde.

“Të lutem koncentrohuni bre Mimozë, çka ka qenë atëherë mirë dhe çka tash, nuk mundesh me vlerësu me dy standarde”, i ka thënë Mushkolaj-Kusarit Lila.

Kusari ka arsyetuar fluksin e madh të qytetarëve drejt Shqipërisë, duke thënë se statistikat që kanë janë lëvizje të njëjta gjatë vikendit.

Por që ka theksuar se ajo çka u pa në këtë javë, tregon se ka hapësirë të rishikohen masat, përfshirë edhe testimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat