Ushtari i UÇK-së që kishte ardhur nga Amerika, tash i njohur për publikun: Millosheviq, kam me ta ça kokën!

Aktuale

Ushtari i UÇK-së që kishte ardhur nga Amerika, tash i njohur për publikun: Millosheviq, kam me ta ça kokën!

Më: 13 prill 2021 Në ora: 16:52
Muhamed Kuka

Muhamed Kuka, është një ish-ushtar i UÇK-së, dhe është fytyra më e njohur që nga mbarimi i luftës, tash e 21 vjet që asnjëherë nuk mungon në tubimet që lidhen me luftën. Në çdo përvjetor Kuka qëndron i pari, duke valëvitur flamurin kuqezi dhe duke i prirë masës.

Kuka është nga qyteti i Ferizajt dhe ka jetuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kur në Kosovë nisi lufta, dhe pa hezituar fare iu bashkua Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, duke mos u ndarë kurrë më emocionalisht me të.

Rrobat e ushtrisë të Muhamed Kukës nuk vjetrohen kurrë për të. Në çdo përvjetor të ndonjë dëshmori, në protestat për të mbrojtur luftën e pastër të UÇK-së ai i vesh përsëri ato dhe me flamurin në dorë niset për Prishtinë, dhe në secili qytet të Republikës së Kosovës.

Kuka ka qenë pjesë e batalionit ‘Atlantiku’, dhe në shenjë nderimi dhe mirënjohje nuk lë cep të Kosovës pa shkelur, e krejt këtë e bën për t’i nderuar dëshmorët dhe familjet e tyre.

Media ka hasur në një video ku Kuka bashkë më shokët e tij kishte ardhur nga Amerika për të luftuar në Kosovë. Ai shihet në Durrës, pak para nisjes për në vijat e frontit.

Në këtë video, Kuka dëgjohet duke i dërguar mesazh Millosheviqit: Pasha din e iman, kam me ta ça kokën.

Shihni videon nga minua 1:00…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat