​Hoxhaj ngushëllon për vdekjen e Sadri Fetiut: Ishte profesionist shembull

Aktuale

​Hoxhaj ngushëllon për vdekjen e Sadri Fetiut: Ishte profesionist shembull

Më: 10 maj 2021 Në ora: 22:23
Prof. Dr. Sadri Fetiu

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-drejtorit të Institutit Albanologjik të Prishtinës, Prof. Dr. Sadri Fetiu.

Në një postim në Facebook, Hoxhaj ka shkruar se profesor Fetiu ishte profesionist shembull, i cili asnjëherë nuk e ndau shqiptarizmin nga puna e tij.

Postimi i plotë i Hoxhajt:

Me pikëllim të madh mora lajmin për vdekjen e mikut dhe vendasit tim, Prof. Dr. Sadri Fetiut, ish-drejtorit të Insitutit Albanologjik të Prishtinës. Profesor Sadriu ishte edhe intelektual edhe patriot. Në një jetë kushtuar dijes, asnjëherë nuk ndau shqiptarizmin nga puna e tij. Ata që kanë pasur fatin ta njohin, e dinë se ai ishte një profesionist shembull, familjar i dashur dhe mik i besës e fjalës. Ngushëllimet më të thella familjes, miqve, kolegëve dhe të gjithë Kosovës për këtë humbje të madhe.

Pusho në paqe, profesor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat