Policia e Kosovës tregon forcën, promovon edhe “bishat” - ja pamjet

Aktuale

Policia e Kosovës tregon forcën, promovon edhe “bishat” - ja pamjet

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 20:03
Pamje nga ushtrimi fushor

Në kampin ‘Vrella’ në Sllatinë, është realizuar një ushtrim fushor nga njësi të ndryshme të Policisë së Kosovës.

Ushtrim ky i bashkërenduar dhe koordinuar edhe me zyrtarë të KFOR-it, e i cili u përcoll nga Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, Drejtori i Përgjithshëm i PK-së Samedin Mehmeti dhe stafi i lartë menaxheues.

Në këtë ushtrim fushor morën pjesë njësite të ndryshme policore, si: Njësitet Speciale Operative (NJSO), Njësitë për Trajtimin e Materieve Shpërthyese (IEDD), Njësiti me Qenë (K9), kadetë policor, Drejtoria e Shërbimeve Shëndetësore (DSHSH) etj.

Image

Qëllimi i ushtrimit ishte Testimi dhe prezantimi i kapaciteteve të Njësisë Speciale Operative (NJSO), në përkrahje të lehtë nga IEDD, Njësia K9 dhe DSHSH.

Po ashtu, edhe prezantimi i nivelit të përgatitjes, pajisjeve dhe metodave për menaxhimin e situatave të mundshme si incidente kritike në terren.

Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat