Në Rahovec i vogël intensiteti i votuesve këtë mëngjes

Aktuale

Në Rahovec i vogël intensiteti i votuesve këtë mëngjes

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 09:17
Foto ilustrim

Në qendrën më të madhe të votimit në Rahovec – në shkollën “Isa Boletini” ka një intensitet të vogël të votuesve mëngjesin e kësaj të diele.

Drejtorin e kësaj qendre, Sakip Kryeziu, ka treguar mbarëvajtjen e procesit zgjedhor.

“Të drejtë vote në këtë qendër kanë shtatë mijë e 245 qytetarë.

Deri tani gjithçka ka shkuar me rregull dhe qendra është hapur me kohë por intensiteti i votuesve është shumë i vogël mbase sepse është ende herët – por presim që pasdite të kemi më shumë votues”, tha Kryeziu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat