Komunat me shumicë serbe me daljen më të madhe në votime

Aktuale

Komunat me shumicë serbe me daljen më të madhe në votime

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 11:42
Qendra e votimit

8,26 për qind e qytetarëve që kanë të drejtë vote kanë votuar deri tani në Kosovë.

Ndërsa, komunat me përqindjen më të madhe të daljes në zgjedhje janë ato me shumicë serbe.

Në Zveçan kanë votuar deri tani 29,42 për qind e qytetarëve apo 2 mijë e 24 qytetarë.

Në Komunën e Mitrovicës së Veriut deri tani kanë votuar 30.96 për qind e qytetarëve, apo 5 mijë e 486 qytetarë.

Në Leposaviq kanë votuar 20,49 për qind e qytetarëve apo 1 mijë e 696 qytetarë.

Në Novëbërdë kanë votuar 15.74 për qind e qytetarëve apo 1 mijë e 474 qytetarë

Në komunën e Shtërpcës deri tani kanë votuar 12.52 për qind e qytetarëve, apo 1 mijë e 515 qytetarë.

Në Graçanicë deri tani kanë votuar 13.11 për qind apo 2 mijë e 582 për qind e qytetarëve.

Në Partesh kanë votuar 10.53 për qind apo 482 qytetarë, ndërsa në Kllokot kanë votuar 9.22 për qind apo 339 qytetarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat