Berisha: Istogu nuk duhet të përdorë fotografinë e Rugovës, ai ishte i krejt qytetarëve

Aktuale

Berisha: Istogu nuk duhet të përdorë fotografinë e Rugovës, ai ishte i krejt qytetarëve

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 00:35
Bekë Berisha

Kandidati i AAK-së për kryetar të Istogut, Bekë Berisha ka folur për garën në këtë komunë dhe për fushatën që u bë atje.

Berisha tha se Istogu nuk duhet ta përdorë Ibrahim Rugovën si fotografi, sepse shton se Rugova nuk ishte vetëm i Istogut.

“Ka qenë një burrë i mirë, ka kontribuar në situata të vështira për vendin. Istogu nuk duhet me e perdor si fotografi, ai nuk është veç i Istogut nuk është i individëve është i krejt qytetarëve, madje përtej kufijve të Kosovës. Ai kontributin nuk e ka dhënë për partinë po për vendin”, tha Berisha.

Berisha theksoi së është gabim që këto figura të zvogëlohen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat