Kaq pacientë me COVID-19 po trajtohen në tërë Kosovën

Aktuale

Kaq pacientë me COVID-19 po trajtohen në tërë Kosovën

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 10:23
Foto ilustrim

11 qytetarë nga Shqipëria po marrin trajtim mjekësor nga COVID-19, në kuadër të Spitalit të Përgjithshëm të Gjakovës.

Në tërë Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, në trajtim nga COVID-19, janë 67 pacientë, prej tyre 28 me oksigjeno-terapi dhe 6 në mjekim intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 11 pacientë, Klinika e Pulmologjisë, 28 pacientë, post-COVID, Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 3 pacientë, Spitali i Gjakovës, 11 pacientë, Spitali i Pejës, 2 pacientë, Spitali i Gjilanit, 3 pacientë, Spitali i Mitrovicës, 5 pacientë dhe Spitali i Ferizajt, 4 pacientë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat