Shumica e votave të Diasporës në Gjakovë shkojnë për...

Aktuale

Shumica e votave të Diasporës në Gjakovë shkojnë për...

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 17:36
Ardian Gjini dhe Mimoza Kusari-Lila

Në Qendrën e Numërimit të Rezultateve sot ka nis numërimi i votave të ardhura me postë.

Një numër i konsiderueshëm i votave kanë qenë edhe për kandidatët për kryetar të Gjakovës”.

Më së shumti vota me postë ka marrë, kandidatja e Vetëvendosjes, Mimoza Kusari- Lila, e pasuar nga kryetari aktual i kësaj komune, Ardian Gjini.

Në fotografinë e mëposhtme janë rezultatet për secilin kandidat për kryetar të Gjakovës nga votat e ardhura me postë.

Image
Grafiku me votat nga Diaspora

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat