Kërkohet shtetrrethimi i rrafshit të Dukagjinit, Koci: Ja për sa mund të zbulohet akti terrorist

Aktuale

Kërkohet shtetrrethimi i rrafshit të Dukagjinit, Koci: Ja për sa mund të zbulohet akti terrorist

Nga: A.M. Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 22:50
Arianit Koci

Pas aktit terrorist në Deçan, avokati Arianit Koci ka kërkuar që i gjithë rrafshi i Dukagjinit të futet në shtetrrethim.

“Natyrisht, sonte duhet që krejt Rrafshi i Dukagjinit të futet në shtetrrethim; patrullat e policisë të dalin në rrugë, dhe të hetohet çdo hyrje/dalje në Kosovë.

Një javë. Nuk duhet më shumë për zbulim të këtij akti terrorist”, shkroi Koci në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Tre burra të aftë, të ndershem dhe trima të Inteligjencës së Policisë - e ka të tillë; po aq burra nga AKI - dhe duart e lira në hetim - i zbulojnë terroristat e sulmit në Deçan, shumë shpejtë.

Nëse nuk ka interferim!

Natyrisht, sonte duhet që krejt Rrafshi i Dukagjinit të futet në shtetrrethim; patrullat e policisë të dalin në rrugë, dhe të hetohet çdo hyrje/dalje në Kosovë.

Një javë. Nuk duhet më shumë për zbulim të këtij akti terrorist.

Analistat e inteligjencës, nuk guxojnë të pushojnë hiç.

Përndryshe, motivet mund të jenë shumë më pak komplekse, se që mendohet.

Në nje vend ku ka krizë të moralit, motivet e krimeve makabër, shpesh janë me “tokësore” se që mendohet.

Sidoqoftë, burgimi i përjetshëm është masa e vetme që duhet të aplikohet në këtë rast.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat