​Haradinaj kërkon marrëveshje për mbrojtjen e përbashkët ushtarake Kosovë-Shqipëri

Aktuale

​Haradinaj kërkon marrëveshje për mbrojtjen e përbashkët ushtarake Kosovë-Shqipëri

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 12:30
Ramush Haradinaj

Kryetari i Ramush Haradinaj duke uruar 28 Nëntorin, ka përsëritur disa kërkesa që duhet t’i nënshkruajnë Qeveria e Kosovës dhe Shqipërisë.

“Linja hekurudhore Kosovë – Shqipëri, mbrojtja e përbashkët ushtarake e Kosovës dhe Shqipërisë. Në funksion të forcimit të Ushtrisë së Kosovës, të nis iniciativë ligjore për Fondin e Ushtrisë, ku të gjithë shqiptarët do të kenë mundësinë të ndihmojnë me financa, shtetësia shqiptare për të gjithë shqiptarët kudo që janë. Me këto tri qëllime, shënojmë Festat e Nëntorit.

Mirënjohje të përjetshme për prijësit themeltarë të shtetit shqiptar që lartësuan vlerat dhe idealet kombëtare. Përulje para veprës së heronjve e martirëve, të të gjithë brezave, që luftuan për të drejtën tonë.

Falënderim popujve miq, që në kohën kur kanoseshim nga shfarosja, ishin përkrah nesh, Aleanca Veriatlantike NATO e prirë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Të dashur bashkëkombas. Urime 28 Nëntori – Dita e Flamurit dhe Pavarësisë sonë Kombëtare. 28 Nëntori i Skënderbeut, UÇK-së dhe Adem Jasharit. 28 Nëntori i shqiptarëve. Urime”, ka shkruar ai në Facebook. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat