Pas takimit me Osmanin, presidenti slloven takohet me Kurtin

Aktuale

Pas takimit me Osmanin, presidenti slloven takohet me Kurtin

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 12:20
Pamje nga takimi

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është pritur në takim nga kryeministri Albin Kurti.

Pahor theksoi se BE-ja duhet t’i liberalizojë vizat për Kosovën, ndërsa inkurajoi që institucionet të përqendrohen në dialogun me Serbinë.

Presidenti slloven dje ka qëndruar në Beograd.

Kjo është vizita e dytë e Pahor në Kosovë brenda një periudhe të shkurtër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat