Kurti udhëton për në Bruksel

Aktuale

Kurti udhëton për në Bruksel

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 17:41
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka udhëtuar në Bruksel ku nesër do të marrë pjesë në mbledhjen e katërt të Këshillit të Stabilizim-Asociimit.

Ai do të jetë nën shoqërimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës Donika Gërvalla-Schwarz, ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, ministrit të Punës dhe të Brendshme dhe Administratës Publike Xhelal Sveçla, ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu dhe zëvendësministres së Drejtësisë, Nita Shala.

“I pari i Qeverisë së Kosovës do të zhvillojë takime me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian, Përfaqësuesin e Lartë të saj për Politikë të Jashtme dhe Çështje të Sigurisë, Josep Borrell dhe Komisionerin për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi”, njofton Qeveria e Kosovës.

Në këto takime do të diskutohet mbi marrëdhënien bilaterale ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian në kontekstin e marrëveshjes kontraktuale të Stabilizim-Asociimit si pjesë e procesit të integrimit të Republikës në Kosovës në Bashkimin Evropian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat