​Të hënën mbahet seanca plenare

Aktuale

​Të hënën mbahet seanca plenare

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 14:19
Kuvendi i Kosovës

Kryesia e Kuvendit ka caktuar më 13 dhjetor seancën e re plenare.

Pas mbledhjes së kryesisë, në një konferencë për medie, u mirëprit caktimi i seancës plenare.

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, adresoi kritika ndaj shefit të ekzekutivit, Albin Kurti edhe për paraqitjen e tij të djeshme në Bruksel me fusnotë.

“Kurti ka vepruar dhe po vepron ndryshe prej asaj që ka fituar mandatin prej qytetarëve”, tha ai.

Ndërsa, shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, tha se në seancën e radhës do të hapet debati edhe për Projektligjin për paga.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat