Akreditimi i institucioneve arsimore, KSHC aprovon listën e ekspertëve ndërkombëtarë

Aktuale

Akreditimi i institucioneve arsimore, KSHC aprovon listën e ekspertëve ndërkombëtarë

Më: 18 janar 2022 Në ora: 18:28
Pamje nga takimi

Këshilli Shtetëror i Cilësisë (KSHC) i Agjencisë së Kosovës për Akreditim (AKA) sot ka aprovuar listën e ekspertëve ndërkombëtarë që do të përfshihen në procesin e akreditimit të institucioneve të arsimit të lartë dhe programeve të tyre studimore.

Njoftimi:

Në mbledhjen e KSHC-së janë trajtuar edhe disa pika të rendit të ditës të mbetura nga mbledhja e kaluar, për bartësit e programeve akademike, sikurse është caktuar data e diskutimit për dokumentin e Metodologjisë së Monitorimit dhe Procedurave pas akredituese

Në mbledhjen e sotme, me vota unanime, anëtari ndërkombëtar i KSHC-së, profesori Klemen Miklavic, është zgjedhur nënkryetar i KSHC-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat