Pacolli në dhjetëvjetorin e negociatave për viza: Evropë vepro, durimi ka kufij

Aktuale

Pacolli në dhjetëvjetorin e negociatave për viza: Evropë vepro, durimi ka kufij

Më: 19 janar 2022 Në ora: 12:26
Behgjet Pacolli

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, vlerëson se është për keqardhje që Bashkimi Evropian po vazhdon ta mbajë të izoluar Kosovën.

“Sot dhjetë vjet prej nisjes së dialogut për liberalizim të vizave.

Për të ardhur keq që Evropa (ende) mban popullatën më të re dhe më proevropiane të izoluar, pavarësisht kushteve të plotësuara ose jo”, është shprehur Pacolli në Twitter.

“Evropë vepro! Durimi e ka fundit e vet”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat