Molliqaj mbështet idenë e ish-presidentit Thaçi për korrigjim kufijsh me Serbinë

Aktuale

Molliqaj mbështet idenë e ish-presidentit Thaçi për korrigjim kufijsh me Serbinë

Më: 19 janar 2022 Në ora: 22:16
Dardan Molliqaj

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, deklaroi sot se janë pro ripërcaktimit të kufijve me Serbinë.

Lidhur me këtë atij iu tha se kjo ngjason me pajtueshmërinë me idenë e ish-presidentit Hashim Thaçi, për korrigjimin e kufijve.

Megjithatë, një gjë të tillë Molliqaj as nuk e mohoi vetëm se u shpreh se kjo si e tillë ”mund të reduktohet”.

”Ne jemi deklaruar sot publikisht, që PSD-ja është për ripërcaktimin e kufijve. Kjo besojmë se është marrëveshje e qëndrueshme, që krijon paqe të përhershme, dhe që krijon barazi  mes popujve”.

”Janë edhe dy opsione të tjera”.

Pra, ju jeni pro idesë së ish-presidentit Hashim Thaçi?

“Pooo mund ta reduktoni edhe ashtu s’është problem, sepse kjo ide është edhe më e vjetër se Thaçi, është më e vjetër edhe se dikush tjetër. Nuk e kam problemin”, tha Molliqaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat