Autobusit i shpërthen goma, mërgimtarët që u nisën në Stuttgart mbesin një kohë në rrugë

Aktuale

Autobusit i shpërthen goma, mërgimtarët që u nisën në Stuttgart mbesin një kohë në rrugë

Më: 22 janar 2022 Në ora: 21:36
Pamje nga vendi i ngjarjes

Autobusit të kompanisë turistike “Shpejtimi” i është shpërthyer goma gjatë udhëtimit drejt Stuttgartit të Gjermanisë.

Autobusi dy katësh i “Shpejtimit” ishte i mbushur me plot mërgimtarë nga Kosova që po ktheheshin në vendet ku veprojnë.

Një udhëtarë ka konfirmuar se autobusit i është shpërthyer goma në afërsi të Krushevacit në Serbi.

Si pasojë e kësaj, afërsisht 2 orë pasagjerët janë detyruar të presin në këtë pikë derisa është rregulluar goma.

Mërgimtari që po udhëtonte me këtë autobus bëri thirrje që kompanitë e autobusëve të kryejnë kontrollet teknike para se të marrin një rrugë të gjatë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat