Hykmete Bajrami: Nuk mund të më akuzoni mua për vjedhjen e 2.1 milionë eurove

Aktuale

Hykmete Bajrami: Nuk mund të më akuzoni mua për vjedhjen e 2.1 milionë eurove

Më: 27 janar 2022 Në ora: 00:51
Hykmete Bajrami 

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami ka thënë se nuk ka pasur asnjë aferë korruptive në qeverinë e drejtuar nga Hoti.

Në pyetje e gazetarit për 2.1 milionëshin, Bajrami tha:

“Për 2.1 milionshin nuk mundeni me konsideru dhe me më akuzu mu personalisht.

A e patëm te ministri Hajrullah Çeku tash ku u zu një zyrtar në flagrancë duke iu marr para bizneseve, e s'kam pasë fajë unë në 2.1 milionëshin a nuk ka analogji në këtë rast a?

Rasti i 2 milionshit është analog me rastin në ministrin e Çekut ku një zyrtarë u zu në flagrancë duke marr pare, dhe unë as nuk jam duke u hetu, as nuk jam duke u intervistu dhe as nuk jam pjesë e hetimit, dhe as nuk jam pjesë e përgjegjësisë”, tha Bajrami.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat