Në ShSKUK po trajtohen 179 pacientë nga Covid-19

Aktuale

Në ShSKUK po trajtohen 179 pacientë nga Covid-19

Më: 29 janar 2022 Në ora: 09:57
Ilustrim

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (ShSKUK) po trajtohen 179 pacientë  nga Covid-19. Prej tyre 177 janë  të konfirmuar me Covid-19 dhe  2 pacientë të negativizuar nga Covid-19.

Me oksigjeno-terapi janë 1119  pacientë, kurse  në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë të shtrirë 5 pacientë,

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 71  pacientë

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 5  pacientë

Klinika e Pediatrisë, 10 pacientë.

Klinika Obstetrike Gjinekologjike, 11 pacientë 

Spitali i Gjakovës, 21 pacientë

Spitali i Pejës, 11 pacientë

Spitali i Prizrenit, 8  pacientë

Spitali i Mitrovicës, 15 pacientë

Spitali i Ferizajt, 9 pacientë

Spitali i Gjilanit, 17  pacientë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat