Driton Tali paralajmëron 8 majin që Putini të shpall fitoren në Ukrainë: Nëse ndodh kjo keq për neve dhe krejt botën!

Aktuale

Driton Tali paralajmëron 8 majin që Putini të shpall fitoren në Ukrainë: Nëse ndodh kjo keq për neve dhe krejt botën!

Nga: N. Sh. Më: 26 prill 2022 Në ora: 13:22
Driton Tali

Driton Tali, ish këshilltar i kryeparlamentarit Glauk Konjufca thotë se pritet që më 8 maj presidenti rus Vladimir Putin të shpall ‘fitoren mbi (neo)nazizmin’.

Sipas tij, kjo është dita ruso-sovjetike e fitorës mbi nazizmin në Luftën e Dytë Botërore.

Ai thekson se, nëse ja arrinë këtij qëllimi keq jo veç për Ukrainën por edhe për krejt botën.

Postimi i plotë:

Pritet që Putini t'i intenstifikojë sulmet në Ukrainë ashtu që me 8 maj (dita ruso - sovjetike e fitorës mbi nazizmin në L2B), në mënyrë tiumfale, ta shpallë edhe njëhere "fitoren mbi (neo)nazizmin".

Nëse ja arrinë këtij qëllimi keq jo veç për Ukrainën e neve por edhe për krejt botën.

Por, gjykuar nga këto 61 ditët e luftës deri tashti, gjasat i ka shumë të vogla për mos të thënë hiç.

Taksirati i mijëra ukrainasëve dhe ushtarëve rusë që do të pësojnë kot.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat