Nga ora 14:00 Qeveria mban mbledhje, shqyrtohen masat antiCOVID

Aktuale

Nga ora 14:00 Qeveria mban mbledhje, shqyrtohen masat antiCOVID

Më: 30 prill 2022 Në ora: 12:45
Qeveria e Kosovës

Nga ora 14:00, Qeveria e Kosovës do ta mbajë mbledhjen e 73-të me radhë.

Në rend të ditës pritet të rishqyrtohen 23 pika.

Njëra ndër to është edhe ajo e shqyrtimi i Propozim-vendimit për masat e përgjithshme dhe të veçanta për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19.

Gjithashtu, si pikë e parë e rendit të ditës do të jetë aprovimi i Ekstraktit të Procesverbalit dhe Transkriptimi nga mbledhja e 67-të e Qeverisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat