Aksidenti i autobusit nga Kosova, flasin nga kompania

Aktuale

Aksidenti i autobusit nga Kosova, flasin nga kompania

Më: 19 maj 2022 Në ora: 10:28
Foto ilustrim nga vendi i ngjarjes

Autobusi me udhëtarë nga Kosova që po udhëtonte në Gjermani, është aksidentuar në Austri në orët e para të së enjtës.

Si pasojë, 20 persona raportohet se janë lënduar nga ky aksident.

E lidhur me rastin janë prononcuar edhe nga kompania “Armend Tours”.

Në një përgjigje për Klankosova.tv nga kjo kompani thuhet se pasagjerët kanë lëndime të lehta dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

“Autobusi është nisur me datën 18.05.2022, nga Kosova në orët e mëngjesit. Në udhëtim kanë qenë tre shoferë. Aksidenti ka ndodhur në Austri/Salzburg. Pasagjerët janë me lëndime të lehta dhe asnjë në rrezik për jetë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat