Isa Mustafa e quan jashtëqitje, Haxhi Avdyli i përgjigjet menjëherë

Aktuale

Isa Mustafa e quan jashtëqitje, Haxhi Avdyli i përgjigjet menjëherë

Nga: P.R Më: 23 qershor 2022 Në ora: 23:22
Haxhi Avdyli dhe Isa Mutafa

Ka vazhduar përplasja në distancë në mes të ish kryetarit të LDK-së, Isa Mutafa dhe ish deputetit të LDK-së, tash deputet Listës Guxo, Haxhi Avdyli.

Përderisa Isa Mustafa e ka kritikuar presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, duke e cilësuar si njërën nga bllokuesit e liberalizimit të vizave për Kosovën, Haxhi Avdyli e ka quajtur Mustafën shkatërrues të LDK-së dhe fajtor se pse Kosova renditet si njëra nga vendet më të korruptuara.

E ndaj deklaratës së Avdylit, Mustafa ka përdorur një term të pa përshtatshëm për ish deputetin e tij.

“Me u marrë me Haxhi Avdylin është si me u marrë me jashtëqitjet”, deklaroi Mustafa.

E deputeti nga Guxo, Haxhi Avdyli i është përgjigjur menjëherë ish shefit të tij, Isa Mustafës.

“Isa më paska quajtur jashtëqitje. Unë debatin politik e mospajtimet do i mbaj në nivelin e debatit politik e asnjeherë sdo lëshohem në fyerje të ulëta personale. Vetëm shprehi keqardhje për fjalorin e tij. Poashtu ndjehem mirë që këtë lloj politikani me këso mendësie tashmë qytetari e ka dërguar në penzion e harresë historike”, ka shkruar Haxhi Avdyli, përcjellë “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat