Minxhozi: E shoh të pamundur që të gjithë qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaportë shqiptare

Aktuale

Minxhozi: E shoh të pamundur që të gjithë qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaportë shqiptare

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 17:17
Qemal Minxhozi

Qemal Minxhozi, ambasador i Shqipërisë në Kosovë ka komentuar propozimet e fundit, qe kanë vërshuar në opinionin publik, se gjojase zgjidhja e udhëtimit pa viza të kosovarëve drejt BE-së është paisja e kosovarëve me pasaporta të Shqipërisë.

Minxhozi ka thënë se një gjë të tillë e sheh të pamundur, por se Shqipëria duhet ta kryejë detyrën e vet, duke i bërë presion tek organet vendimmarrëse në Evropë.

“Jemi të gjithë shqiptarë. E shoh të pamundur.

Kosovës i takon shtetësia e vet. Duhet patjetër këmbëngulja e Shqipërisë që të shikojë mundësinë të bëjë presion te organet vendimmarrëse që qytetarët e Kosovës të mos jenë delja e zezë e Evropës, por të pajisen me pasaportën evropiane dhe të shkojnë drejt objektivave që i kanë vënë vetes”, është shprehur Minxhozi

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat