Alarmante: Rritet numri i rasteve të reja me Covid-19

Aktuale

Alarmante: Rritet numri i rasteve të reja me Covid-19

Nga: A.ZH Më: 29 qershor 2022 Në ora: 12:08
QKUK

177 raste të reja pozitive me Koronavirus janë regjistruar në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit.

Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë.

Ndërsa, janë shëruar 13 persona, përcjell Bota sot.

Image
Statistikat nga MSH

Nuk është regjistruar asnjë viktimë.

Ndërsa, janë vaksinuar 70 qytetarë. Numri i rasteve aktive ka shkuar në 486./BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat