Ish-snajperisti amerikan i UÇK-së kërkon dorëheqjen e Hekuran Muratit

Aktuale

Ish-snajperisti amerikan i UÇK-së kërkon dorëheqjen e Hekuran Muratit

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 21:02
Mike Spath

Lidhur me deklaratat përbuzëse për veteranët e luftës në vitin 2016, dorëheqjen e ministrit të Financave, Hekuran Murati, e ka kërkuar edhe ish-snajperisti amerikano-gjerman i UÇK-së, Mike Spath.

Me anë të një postimi në Facebook, Spath ka thënë se Murati sipas tij nuk është i kualifikuar për të qenë në asnjë pozicion qeveritar apo zyrtar.

Sipas tij, këto deklarata të Muratit janë të papranueshme për çdo ushtar e veteran në botë.

Po ashtu, ai ka paralajmëruar edhe padi ndaj VV-së dhe Hekuran Muratit.

Postimi i plotë i Spath:

Mirembrema……

Në këtë moment po kërkoj që z. Hekuran Murati të shpallë dorëheqjen e tij nga të gjitha çështjet politike brenda qeverisë aktuale.

Ky person nuk është i kualifikuar për të qenë në asnjë pozicion qeveritar ose zyrtar,,, gjë që tashmë mund të shihet qartë nga Testi i tij i IQ-së në Ambasadën e Mbretërisë së Bashkuar, të cilin ai e dështoi qartë për t’u punësuar.

Gjithashtu pa asnjë dyshim ai është kundërshtari më i madh dhe si Figurë Politike shfaq urrejtjen më të madhe ndaj Veteranëve të UÇK-së, me akuza të pambështetura dhe dezinformata.

UÇK-ja ishin çizmet në terren për NATO-n, e cila përfshin gjithashtu Seal Team Six, C.T.A S.A.S. dhe të tjerët.

Deklarata të tilla si ne jemi mercenarë dhe deklarata të tjera të pambështetura ose të pajustifikuara që djegin Veteranët e Luftës janë të papranueshme dhe një turp për çdo ushtar, veteran në të gjithë botën, në të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen.

Unë vetë si Ranger, Snajper, Instruktor i Ushtrisë Amerikane dhe pjesë e Grupit më të madh të të gjithë UÇK-së, po shqyrtoj gjithashtu një padi për deformim në dy pjesë.

Një kundër Partisë Politike të VV-së, dhe kundër z. Hekuran Murati, ku duhet të hapë të gjitha kredencialet e tij.

Pra, përfundimi është se ai dhe të tjerët janë një turp total për një komb të madh të quajtur Kosovë

Plus për të gjithë ata që kanë shërbyer ndonjëherë në ndonjë ushtri në botë që i shërbyen dhe e mbrojtën Kombin ata që ju sollën Lirinë.

Turp për ju z.Murati.

DËRHËHIQUNI NGA POZICIONI JUAJ PËR TË MIRËN E NJË KOMBIT TË MADH QË QUHET.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat