Vazhdon alarmi/ Rriten frikshëm rastet me Covid-19 në Kosovë

Aktuale

Vazhdon alarmi/ Rriten frikshëm rastet me Covid-19 në Kosovë

Nga: N. Sh. Më: 2 korrik 2022 Në ora: 12:05
Ilustrim

Ka filluar një rritje e frikshme e të infektuarve më Covid-19 në Kosovë.

Vetëm ën 24 orët e fundit, janë infektuar 205 persona.

Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë e cila ka publikaur raportin e fundit në Kosovë.

Nga 736 testime 205 persona kanë rezultuar pozitiv, derisa brenda kësaj kohe janë shëruar 38 pacientë.

Aktualisht numri i rasteve me Covid-19 në vend është 897.

Image
Raporti i publikuar nga Ministria

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat