Haxhiu-Beqajt: Nuk e interpretova opinionin e Venecias, unë citova

Aktuale

Haxhiu-Beqajt: Nuk e interpretova opinionin e Venecias, unë citova

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 13:43
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu i ka kthyer përgjigje deputetit të PDK-së Hajdar Beqës.

I cili i tha se duhej ta lexonte me kujdes para se ta intepretonte opinionin e Komisionit të Venecias në lidhje me Byronë Shtetëore për Konfiskimin e Pasurisë së Pajustifikueshme.

Haxhiu u shpreh se në këtë rast ajo nuk ka interpretuar, por vetëm ka cituar.

“Unë nuk interpretova opinionin e Venecias, unë citova, mund të publikohen deklaratat e mia që janë citime bazuar në opinionin e Venecias, në asnjë moment nuk ka interpretuar”, u shpreh ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat