Trazirat në veri, Hoti: Koordinim të brendshëm s’ka pasur, as koordinim të duhur me ndërkombëtarët

Aktuale

Trazirat në veri, Hoti: Koordinim të brendshëm s’ka pasur, as koordinim të duhur me ndërkombëtarët

Më: 4 gusht 2022 Në ora: 11:14
Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, në seancën e sotme të Kuvendit tha se “nuk kemi nevojë të bëjmë garë se kush po shprehet më ashpër për këtë temë”.

Hoti tha se për veprimet e Qeverisë lidhur me situatën në veri nuk ka pasur koordinim të brendshëm ndërsa tha se ka munguar koordinimi i duhur me ndërkombëtarët.

“Është fakt që koordinim të brendshëm nuk ka pasë, konsultime të vazhdueshne me opozitën për këto tema.

Dhe duket, nga informatat që kemi pa… koordinim të duhur ndoshta me partnerët tanë ndërkombëtarë nuk ka pasur”, tha ish-kryeministri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat