​Bislimi: Listës Serbe nuk i interesojnë serbët e Kosovës

Aktuale

​Bislimi: Listës Serbe nuk i interesojnë serbët e Kosovës

Më: 5 gusht 2022 Në ora: 23:18
Besnik Bislimi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka thënë se Listës Serbe nuk i interesojnë serbët e Kosovës, porse i intereson kërcënimi i rrëzimit të qeverisë Kurti.

Bislmi në një intervistë për RTK Prime tha se kryetari i kësaj partie, Goran Rakiq që është edhe ministër për Kthim dhe Komunitete, nuk është duke punuar për të mirën e serbëve të Kosovës.

Ai tha se nuk e mban mend se kur Rakiq ka qenë në ndonjë mbledhje të Qeverisë apo që ka propozuar diçka për të mirën e qytetareve serbë të Kosovës.

Sipas tij, nuk ka nevojë të shkarkohet Rakiq, pasi Qeveria po e dekonspiron atë çdo ditë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat