Profesori universitar krahason Donald Trumpin me Sali Berishen

Aktuale

Profesori universitar krahason Donald Trumpin me Sali Berishen

Nga: H.O. Më: 10 gusht 2022 Në ora: 13:43
Sali Berisha/ Donald Trump

Profesori universitar, Enver Bytyҫi në një postim të tij në Facebook ka krahasuar ish Presidentin amerikan, Donald Trump me ish kryeministrin shqiptar Sali Berisha.

Ai shkruan se derisa në SHBA, Trump do të kandidoj sërish për president në moshën 78 vjeҫare, në Shqipëri ndodhë e kundërt, ku politikanë arrogant e dështuar duan të shkatërrojnë opozitën.

Postimi i plotë:

Sot Donald Trump eshte 76 vjec! Ai eshte i vendosur te kandidoje per president te SHBA-ve ne vitin 2024, d.m.th ne moshen 78 vjeccare!

Atij ia bastisin rezidencen, por nuk i thote njeri "kufome politike" per shkak te moshes! Vetem ne Shqiperi ndodhin cudira te tilla nga politikane arrogante e te deshtuar, te cilet duan shkaterrimin e opozites!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat