Partitë politike nuk deklarohen për shamiat në shkolla: Mos e merrni vendin në qafë për një grusht vota

Aktuale

Partitë politike nuk deklarohen për shamiat në shkolla: Mos e merrni vendin në qafë për një grusht vota

Nga: H.O. Më: 11 gusht 2022 Në ora: 17:49
Ilustrim

Drejtori i Institutit KIPRED, Lulzim Peci në një postim të tij në Facebook pyet pse nuk po deklarohen partitë politikë sa  i përket uniformave fetare në shkolla.

Ai thotë se derisa partitë nuk merren me këto ҫështje, atëherë ato do të bëhen përgjegjëse për të ardhmen e gjeneratave të reja.

Postimi i plotë:

A e kane ndermend partite politike te deklarohen rreth unifornave fetare ne shkolla?

Duke mos marrur pergjegjesi politike, partite do te behen pergjegjese per te ardhmen e gjeneratave te reja dhe te vendit tone!

Opoziten dhe poziten e kane provuar tanime te gjithe, dhe besoj se tani eshte kuptuar qe pushteti eshte rrotativ, prandaj mos e merrni vendin ne qafe per nje grusht vota!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat