​Afishe të reja shqetësojnë qytetarët në veri

Aktuale

​Afishe të reja shqetësojnë qytetarët në veri

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 11:14
Foto ilustrim nga vendi i ngjarjes

Afishe me mbishkrimet "Këtu jemi, mos u brengosni" dhe "Këtu jemi, po presim", të shkruara në emër të të ashtuquajturës “Brigada veriore”, të cilat janë vendosur nëpër lokacione të ndryshme në rrugët e veriut të Mitrovicës, kanë shqetësuar qytetarët e kësaj pjese pa dallim, duke ngjallur panik tek ta.

Këta të fundit për KosovaPress kanë thënë se kështu po ndjehen të pasigurt.

Burime të KosovaPress-it bëjnë të ditur se këto afishe të shkruara në alfabetin cirilik, ku vërehen ngjyrat e flamurit të Serbisë dhe katër shkronjat "s" janë vendosur mbrëmë pas mesnatës nga persona të maskuar.

KosovaPress-i ka provuar të kontaktojë me përgjegjësit e policisë në veri, por ata nuk janë përgjigjur. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat