Nimanbegu, Abazoviqit: S’e keni luftuar korrupsionin dhe nepotizmin

Aktuale

Nimanbegu, Abazoviqit: S’e keni luftuar korrupsionin dhe nepotizmin

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 14:57
Genci Nimanbegu

Në kuvendin e Malit të Zi është duke u mbajtur seanca për mocionin e mosbesimit ndaj kryeministrit Dritan Abazoviq.

Deputeti shqiptar Genci Nimanbegu i cili e përkrahë mocionin, e ka kritikuar kryeministrin Dritan Abazoviq duke thënë se nuk e ka luftuar korrupsionin dhe nepotizmin.

“Edhe kjo qeveri keq si krejt qeveritë e tjera. Nuk ka punuar mirë, pse kaq shpejt e ke bërë marrëveshjen me kishën ortodokse serbe, pse po votojnë të gjithë kundër kësaj qeverie? Sepse nuk kanë besim në të”.

“Ju Abazoviq në 100 ditët e qeverisjes suaj, keni treguar që mund të përfshihen edhe pakicat, gjë që s’ka ndodhur më herët, por për fat të keq kemi ardhur në një situatë ku duhet ta përkrahim mocionin”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat