​Haradinaj në “Sofrën Pukjane”: Festa që promovon vlerat tona historike

Aktuale

​Haradinaj në “Sofrën Pukjane”: Festa që promovon vlerat tona historike

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 18:42
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj mori sot pjesë në "Sofrën Pukjane" në edicionin e saj të 14-të në Iballë të Pukës.

Në një postim në Facebook, Haradinaj shkruan se falë një grupi iniciator të përbërë nga biznesmenë dhe intelektualë të Pukës, të mbështetur dhe nga pushteti lokal, Sofra Pukjane e udhëhequr nga Rrok Gjoka, tashmë është bërë një traditë.

“Ky aktivitet festiv e përbashkues, ka për qëllim promovimin e vlerave historike, kulturore e turistike të kësaj treve, njëherësh shkëmbimin e mendimeve, ideve dhe dhënien e kontributeve në zhvillimin e Pukës dhe rritjen e mirëqenies së qytetarëve.

Nga zemra ju falënderoj për mikpritjen”, shkroi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat