Lajmërohet ish-këshilltari i Thaçit: Ai duhej të ishte në varrimin e Abes

Aktuale

Lajmërohet ish-këshilltari i Thaçit: Ai duhej të ishte në varrimin e Abes

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 15:56
Shinzo Abe dhe Hashim Thaçi

Shteti i Japonisë po mban një ceremoni zyrtare në nderim të kryeministri Shinzo Abe, që u vra muaj më parë gjatë një fjalimi në fushatën zgjedhore.

Atje po qëndron Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, bashkë me vartësin e tij, Hekuran Muratin.

Për ceremoninë e Abes ka shkruar edhe Ismail Syla, ish-këshilltari i ish-presidentit Hashim Thaçi.

“Sot, Japonia me nderime shtetërore, që nuk po kalojnë pa kundërthënie, i jep lamtumirën e fundit kryeministrit Abe. Presidenti Thaçi do të duhej të ishte i pranishëm…”, shkroi Syla.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat