Basha: Albin Kurti s’i ka marrë çelësat e shkollave në Japoni

Aktuale

Basha: Albin Kurti s’i ka marrë çelësat e shkollave në Japoni

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 23:47
Dimal Basha

Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka folur rreth kritikave të opozitës për shkuarjen e Kurtit në Japoni në kohën kur në Kosovë po mbahet grevë.

Ai në “DPT te Fidani”, tha se Kurti në Japoni nuk i ka marrë çelësat e shkollës.

“Unë e pashë edhe opozitën, dul tha kryeministri në Japoni, grevat mshel. E para Albin Kurti mësues nuk është, e dyta, çelësat e shkollave me veti nuk i ka marrë”, tha Basha.

Kujtojmë që Basha ka pasë një përplasje të ashpër me kreun e SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, në Komisionin për Arsim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat