Çmimet e derivateve, kaq kushtojnë sot nafta e benzina

Aktuale

Çmimet e derivateve, kaq kushtojnë sot nafta e benzina

Më: 24 tetor 2022 Në ora: 10:03
Ilustrim

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ditën e djeshme caktoi çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për 48 orët e ardhshme.

Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.76 euro për litër, i benzinës me 1.40 euro dhe i gazit.

Këto çmime vlejnë nga ora 10:00 e së dielës deri ditën e martë.

Çmimi i naftës në Kosovës në javët e fundit ka shënuar vlera rekorde, për t’u rritur dita-ditës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat