Provokimet në Katar, Berisha: Akt primitiv, të përjashtohet kombëtarja serbe nga Botërori

Aktuale

Provokimet në Katar, Berisha: Akt primitiv, të përjashtohet kombëtarja serbe nga Botërori

Nga: A.SH Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 09:45
Tifozët serbë në Katar

Kryedemokrati Sali Berisha ka reagua pas provokimeve nga ana e Serbisë në Katar, ku po zhvillohet kampionati botëror.

Ai dënon veprimet e serbëve, dhe ka kërkuar që të përjashtohet nga kampionati.

Postimi në Facebook:

Shpërthim racizmi antishqiptar i ekipit të ultranacionalist serb në Katar. Dënoj me ashpërsinë më të madhe këtë akt primitiv të ekipit serbomadh të Beogradit dhe kërkoj përjashtimin e tyre urgjent nga kampionati. Dënoj heshtjen e turpshme të vasalit të Aleksander Vuçiçit, Edi Rama. #sb

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat