Haradinaj: Akt i shëmtuar dhe qyqar, kundërshton traditën tonë shqiptare

Aktuale

Haradinaj: Akt i shëmtuar dhe qyqar, kundërshton traditën tonë shqiptare

Nga: M.H. Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 19:42
Ramush Haradina

Kryetari i AAK, Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me vrasjen e gruas në SHSKUK.

Haradinaj thotë që ky është një akt i shëmtuar dhe qyqar, përcjell “Bota sot”.

“Nuk mjafton vetëm puna e organeve të rendit dhe ligjit, por duhet një mobilizim i joni si shoqëri”, shtoi tutje Haradinaj.

Postimi i plotë

I tronditur nga lajmi për vrasjen makabre që ndodhi në SHSKUK.

Ky akt i shëmtuar dhe qyqar, kundërshton traditën tonë shqiptare dhe vet logjikën njerëzore.

Nuk mjafton vetëm puna e organeve të rendit dhe ligjit, por duhet një mobilizim i joni si shoqëri, në të gjitha nivelet, që të tilla tragjedi të parandalohen e të mos i përjetojmë asnjëherë.

Ndajmë dhembjen me familjen dhe të gjithë qytetarët e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat